צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
0543999103

השאירו פנייתכם

ואשוב אליכם

לחברות ועסקים:

חוזים והתקשרויות חוזים והתקשרויות

חוזה הוא הסכם כתוב בין שני צדדים המפרט את תנאי מערכת היחסים בין הצדדים ואת תנאי העסקה שביניהם. החוזה מבטא את ההבנות וההסכמות שבין הצדדים ומייצר התקשרות חוזית ביניהם, המאופיינת במחויבות זה כלפי זה, מתוך רצון והסכמה הדדיים. 

קיומו של חוזה כתוב מאפשר שכל אחד מהצדדים החתום עליו יודע מה הוא אמור לעשות ומתי, והחוזה מקל (לכאורה) על פתרון המחלוקות שעלולות להתעורר.

חוזים חשובים מכיוון שהם מפרטים את ציפיות שני הצדדים, מבהירים את ההבנות אליהן הגיעו הצדדים, מגנים על שני הצדדים אם הציפיות הללו לא עומדות במבחן המציאות, ולרוב אף קובעות את הסנקציות שתינקטנה במידה שאכן הייתה הפרה של החוזה.

העובדה שהציפיות של הצדדים הועלו על הכתב מקלה על היכולת לבקר אם אכן הציפיות מתממשות והידיעה שהצדדים חתומים על חוזה מפעילה לחץ (פסיכולוגי בעיקר) על כל הצדדים המעורבים לעמוד בהתחייבויותיהם במועד.

החוזה שנכרת (וצורתו כמעט ואינה משנה) הוא מסמך משפטי לכל דבר ועניין שניתן לאכוף אותו במידת הצורך באמצעות בית משפט.
במקרים רבים חוזים דווקא משמשים כאמצעי מניעה בפני תביעות משפטיות, כאשר הצדדים מסכימים לוותר מראש על זכויות מסוימות, שבאופן רגיל היו חלות עליהם. מסיבה זו, חוזים מגנים באופן אפקטיבי על חברות, עסקים וארגונים.

 

בעולם העסקים המודרני ארגונים רבים - ואין זה משנה אם מדובר בעסקים זעירים, קטנים או בינוניים וגדולים - מסתייעים בשירותים של קבלני משנה, חברות ליסינג ומיקור חוץ. ההתקשרויות עם גורמים אלה מחייבות אותם לקיים הסכמים וחוזים משפטיים שונים ומורכבים. לפיכך התחום של דיני חוזים מחייב הבנה ומומלץ לבחון התקשרויות בשימת לב על מנת למצות את כל הזכויות החוקיות ולקבל החלטות זהירות ושקולות.

 

אתם זקוקים לייעוץ בהכנת חוזי התקשרות, בניהול מו"מ לכריתת חוזה? 
דברו איתי 

 

“A contract is only as good as the people signing it”


 Jeffrey Fry- 

חוזים והתקשרויות | חוזה עבודה | חוזה שכירות | אריאלה וולף