צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
0543999103

השאירו פנייתכם

ואשוב אליכם

לחברות ועסקים:

גישור גישור

ישנן סיבות רבות מדוע צד לסכסוך עשוי לבחור בגישור על פני צורות התדיינות של בוררות, בית משפט או צורות אחרות ליישוב סכסוכים.


בפן הכלכלי עלות הגישור נמוכה מהעלות הממוצעת בזמן ובכסף לצורך התדיינות סכסוך. תעריף השעה של המגשר בדרך כלל נמוך משיעור השעה לעורך דין. 
בפן של לוחות זמנים, לעתים קרובות הצדדים יכולים לתזמן ישיבת גישור תוך שבועות בודדים. זמינות המגשרים גבוהה משמעותית ממועדי הדיונים בבתי משפט.
אין צופים לגישור וכל מה שנאמר בגישור חסוי, המגשר אינו מעביר מידע לצד אחד אלא באישור הצד השני. הסכם הפשרה בגישור הוא בעצם הרשומה היחידה של ההליכים שהתקיימו. 

מטרתו של הליך גישור לאפשר לצדדים ליישב מחלוקות וסכסוכים ביניהם בדרך אנושית, מכבדת ורגועה, מתוך מטרה של להגיע להבנות והסכמות כתובות בדרך של שלום. 
סכסוך שמתגלגל לבית המשפט כורך בתוכו עבור שני הצדדים השקעה משמעותית של משאבי זמן ואנרגיה כמו גם משאבים רגשיים וכלכליים.

היתרונות הגדולים של הליך הגישור מבוססים בעיקר על הפרמטרים הבאים:

הליך וולונטרי - הגישור במהותו הינו הליך וולנטרי שמצריך הסכמה של שני הצדדים המסוכסכים  לקיומו וכבר מעצם כך הרי שהוא מעניק סיכוי של ממש לשני הצדדים לסיים את המחלוקת וליישב את הסכסוך שביניהם בדרך מפייסת ויעילה.

שיתוף פעולה – ההליך מצריך שיתוף פעולה של הצדדים בינם לבין עצמם ובינם לבין המגשר/ת על מנת לפעול יחד כדי לייצר את ההסכם ההוגן והיעיל ביותר עבור כל אחד מהם. 

שליטה – לכל אחד מהצדדים יש זכות לקבלת החלטות באופן מלא. לכל אחד מהם יש אפשרות להטיל וטו על כל נושא, סעיף וכו' בהסכם שנקרם בתהליך, ולא ניתן לכפות על מי מהצדדים שום דבר.
לצדדים נשמר הכוח לקבלת ההחלטות. 

סודיות – הגישור הוא חסוי ודיונים שהתקיימו לרבות החומרים והמידע שנעשה בהם שימוש בהליך הגישור אינם קבילים בשום בית משפט. המסמך היחיד שיגיע לבית המשפט הוא הסכם סופי שנחתם בין הצדדים בסיומו של גישור ושעל פי רוב יקבל תוקף של פסק דין למטרות אכיפה. המגשר מחויב להסביר לצדדים את נושא הסודיות. צד לסכסוך יכול תמיד לוותר על הסודיות בגישור באישורו בכתב, אולם בכל מקרה המגשר עצמו יכול לשמור על יכולתו לסרב להעיד בכל מקרה שנמצא במחלוקת. 

נייטרליות - למגשר אחריות שווה ומאוזנת לסייע לכל צד בסכסוך, ואינו יכול להעדיף את האינטרסים של צד אחד על פני הצד האחר. תפקיד המגשר הוא להבטיח שהצדדים יגיעו להסכמות באופן רצוני, חופשי ומושכל, ולא כתוצאה מכפייה או הפחדה.

לסיכום, כיום יותר ויותר צדדים נוקטים בדרך גישור כדי להגיע להבנות ביניהם בנושא מחלוקות על מנת לייצר לעצמם נתיב אחר ולא מיליטנטי, שיש בו גם כדי לספק להם מידה של נחמה ותקווה לפתרון איכותי יותר.

 

אם אתם מצויים בלבו של סכסוך, בין אם סכסוך על רקע אישי ובין אם סכסוך על רקע עסקי-מסחרי, ויש לכם חשד כי סכסוך זה עלול להגיע לכדי הליך משפטי ולייצר אי נעימות ואי נוחות גדולים, הנכם מוזמנים לפנות אליי. 
אני כאן כדי לסייע לכם ליישב הסכסוך בדרך תרבותית ומכבדת.

 

"CONFLICT is Certain. DRAMA is a choice"

 

 

גישור